Finał konkursu NBP

21 grudnia 2016

9 grudnia 2016 roku odbyła się gala wręczenia nagród w Konkursie na Pracę Pisemną organizowanym przez Narodowy Bank Polski.  Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej. W tym roku odbyła się już jego piętnasta edycja. Plagiat.pl jest fundatorem nagród i patronem wydarzenia.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie szkół gimnazjalnych mieli za zadanie napisać pracę na temat: „Czy tylko skarbonka? Jak oszczędzać pieniądze, których nie widać?”. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli wypowiedzieć się na temat: „Mądre i odpowiedzialne zadłużanie się – jak unikać pułapek kredytowych?”. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tej edycji napłynęło prawie 600 prac.

W kategorii Gimnazja zwyciężyli:

  • I miejsce – Aleksander Szlęzak z Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 17 w Gdańsku (opiekun merytoryczny: Małgorzata Skwira)
  • II miejsce – Tymoteusz Stefański z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach (opiekun merytoryczny: Sylwia Plewa)
  • III miejsce – Daria Łysenko z Gimnazjum nr 2 w Ełku (opiekun merytoryczny: Małgorzata Pieńkowska)
  • wyróżnienie – Kamila Kaźmierczak z Gimnazjum w Słodkowie (opiekun merytoryczny: Agnieszka Augustyniak)
  • wyróżnienie – Stanisław Skowysz z Gimnazjum numer 2 w Ełku (opiekun merytoryczny: Małgorzata Pieńkowska)
  • wyróżnienie – Karolina Szewczyk z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 26 we Wrocławiu (opiekun merytoryczny: Bartłomiej Czerkas)

W kategorii Szkoły ponadgimnazjalne zwyciężyli:

  • I miejsce – dwie prace ex aequo:
    Zuzanna Nawrot z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Katowicach (opiekun merytoryczny: Anna Kubok) i Karolina Radzajewska z Zespołu Szkół nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie (opiekun merytoryczny: Tomasz Cebeliński)
  • III miejsce – dwie prace ex aequo:
    Jakub Kuczkowski z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu (opiekun merytoryczny: Anna Tekiela) i Anna Twardy z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Świętochłowicach (opiekun merytoryczny: Emilia Gołąb)
  • wyróżnienie – Katarzyna Michta z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie (opiekun merytoryczny: Monika Palonek)
  • wyróżnienie – Michał Moś z I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie (opiekun merytoryczny: Agata Ogórek)