Antypiracki Monitoring Książek

Antypiracki Monitoring Książek BookWatch to przygotowana dla wydawców usługa polegająca na starannym wyszukaniu w Internecie nieautoryzowanych przez właścicieli praw autorskich plików zawierających całość lub fragmenty publikacji oraz możliwość szybkiego zablokowania dostępu do nich przez usunięcie prowadzącego do pliku odnośnika.

Opracowany przez specjalistów z firmy Plagiat.pl program BookFinder przeszukuje zasoby Internetu, wskazując nieautoryzowane przez właścicieli elektroniczne kopie publikacji. Szczególną uwagę zwraca na kilkadziesiąt najpopularniejszych serwisów przechowywania, udostępniania i wymiany plików. Pomija przy tym kopie rozpowszechniane legalnie.

Niezbędne dla programu jest przygotowanie tabeli w formacie .xls, która zawierać będzie podstawowe informacje dotyczące książek lub publikacji, takie jak: tytuł, nazwisko autora oraz format wydania. Tabelę tę należy następnie przesłać na adres poczty elektronicznej: monitoring_antypiracki@antyplagiat.pl.

Wynikiem monitoringu antypirackiego jest raport zawierający listę adresów url odsyłających do portali internetowych, na których wykryto nielegalnie udostępnione publikacje. Usługa BookWatch zapewnia możliwość wysyłania do tych portali monitów wzywających do usunięcia ze strony internetowej kopii publikacji umieszczonych w sposób naruszający autorskie prawa majątkowe.