Finał X edycji Turnieju Wiedzy Psychologicznej

Bułgarskie uczelnie są coraz bardziej zainteresowane współpracą z Plagiat.pl
27 marca 2018
Finał XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości
11 kwietnia 2018

Finał X edycji Turnieju Wiedzy Psychologicznej

Karolina Bonarska z Krakowa, Natalia Marczak z Chorzowa i Julia Michalak z Wrocławia zostały laureatkami dziesiątej edycji Turnieju Wiedzy Psychologicznej, którego organizatorem jest wydawca magazynu „Charaktery”. Partnerem konkursu był Plagiat.pl.

Laureatki otrzymały m.in. indeksy na stacjonarne studia magisterskie na kierunku psychologia w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz roczne stypendia w wysokości 3000 zł. W sumie do udziału w Turnieju zgłosiło się ponad 2000 uczniów z całej Polski. Szkoły, których uczniowie wzięli udział w turnieju, otrzymały również możliwość bezpłatnego, rocznego dostępu do usługi Plagiat Szkoły, która wspomaga weryfikację oryginalności prac uczniów. Każda ze szkół może samodzielnie stworzyć nieograniczoną liczbę użytkowników. Usługa wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, dlatego prosimy zainteresowane szkoły o kontakt w celu omówienia procedury wdrożenia usługi Plagiat Szkoły oraz całej procedury antyplagiatowej.

Teksty turniejowe, dedykowane uczestnikom turnieju, były publikowane na łamach „Charakterów” od listopada. Dotyczyły one różnych obszarów, którymi zajmuje się psychologia – od biologicznych podstaw zachowania, poprzez umysł, poznanie i emocje, po funkcjonowanie człowieka w grupie. Oprócz artykułów lekturą turniejową była książka „Przeciw empatii. Argumenty za racjonalnym współczuciem” Paula Blooma. Uczestnicy Turnieju musieli również wykazać się znajomością zagadnień z zakresu psychologii zawartych w „Podstawie programowej kształcenia ogólnego…”. Wiedza  uczestników została sprawdzona podczas eliminacji on-line, które odbyły się na początku  marca. Do finału zakwalifikowało się 100 osób z najlepszymi wynikami. Zmagania finałowe odbyły się w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. Finał składał się z dwóch części: pisemnego testu wiedzy psychologicznej oraz ustnego zadania problemowego.

Ostatecznie laureatami dziesiątej edycji turnieju zostali Karolina Bonarska, uczennica V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, Natalia Marczak, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Chorzowie i Julia Michalak, uczennica XII Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Z uwagi na niezwykle wysoki poziom przygotowania finalistów, przyznano również dodatkowe wyróżnienie – Nagrodę Specjalną Redaktora Naczelnego. Otrzymała ją Natasza Pyszel z Liceum Ogólnokształcącego w Trzebnicy.